"A1" Kategória

Nemzetközi kategória. Az "A1" kategóriába tartozó kétkerekű jármű, mely 125 cm3 hengerűrtartalmat és a 11 kW-os teljesítményt meg nem haladó hajtómotorral ellátott motorkerékpárokra vonatkozik.

Tájékoztató (kattintson ide): "A1" Kategória.

Tájékoztató (kattintson ide): "A1" Kategória - "B"-s jogosítvánnyal

Beiskolázás feltételei:

• Minimum 8 általános iskolai végzettséget igazoló bizonyítvány megléte és bemutatása.
  • Kiskorú esetén szülő írásos beleegyezése.
  • 15 és fél éves életkor betöltése. (A tanuló minimum 15 év 9 hónaposan tehet KRESZ vizsgát és járműkezelési (rutin) vizsgát, forgalmi vizsgát pedig 16 évesen.)
  • A beiratkozáskor szükség van személyi igazolványra, vagy útlevélre, ha van már, akkor a meglévő vezetői engedélyre, háziorvos által kiállított alkalmassági igazolásra, (7 200 Ft. a háziorvosnál fizetendő).

A kétkerekű járművek vezetőinek oktatása során a tanuló felszerelése kötelezően:

a. Bukósisak

b. Szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)

c. Protektoros hosszú nadrág és protektoros dzseki

d. Protektoros kesztyű

e. Magas szárú, zárt cipő vagy csizma

(A "c." pontban megjelölt öltözetet biztosítjuk tanulóinknak külön díj megfizetése nélkül!)

Díjszabás:

KRESZ tanfolyam díja: 40 000 Ft

Gyakorlati oktatás során kötelezően levezetendő gyakorlati órák száma 17 óra, mely során a kötelezően teljesítendő menettávolság 240 km.

Gyakorlati óradíj:

• Saját motorral: 4 500 Ft/óra (17 * 4 500 Ft = 76 500 Ft)
  • Az iskola által biztosított járművel és üzemanyagtérítéssel: 5 000 Ft/óra (17 * 5 000 Ft= 85 000 Ft)

Vizsgadíjak:
(a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft. által szabott díj)

KRESZ vizsga díja: 4 600 Ft

Járműkezelési (rutin) vizsga díja: 4 700 Ft

Forgalmi vizsgadíj: 11 000 Ft

Megjegyzés: Az első vezetői engedély megszerzésekor elsősegélynyújtásból is vizsgát kell tenni. (Elsősegélynyújtó tanfolyam mentesen is vizsgázhat.)

Elsősegélynyújtás vizsgadíja: 15 500 Ft

HA ÖN B KATEGÓRIÁS VEZETŐI ENGEDÉLLYEL RENDELKEZIK:

Egy könyített tanfolyammal szerezheti meg az A1 kategóriát. Gyakorlati oktatás során kötelezően levezetendő gyakorlati órák száma 2 óra, mely során a kötelezően teljesítendő menettávolság 30 Km.

Tanfolyam: 3 tanóra 18 000 Ft

KRESZ vizsgadíj: 4 600 Ft

Gyakorlat óradíj:

Saját motorral: 5 000 Ft/óra

Az iskola által biztosított járművel és üzemanyagtérítéssel: 6 000 Ft/óra

Forgalmi vizsgadíj: 11 000 Ft.

Vizsga óra: 6 000 Ft (Saját motorral 5 000 Ft.)
(Ebben a kategóriában egyszerre 1 vizsgázó vizsgázhat!)

A FORGALMI VIZSGÁRA BOCSÁJTÁS FELTÉTELE, NEM CSAK A KÖTELEZŐ ÓRASZÁMOK MEGLÉTE, HANEM AZ ÚJ SZABÁLYOK SZERINT A MENETTÁVOLSÁG TELJESÍTÉSE IS!